+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Ligurya'da Son Yaz : Ceneviz Kıyıları

17 Ekim Salı 2017

Eda Çağlar Sampoli ile...

Santa Margarita - Portofino - San Fruttuoso - Camogli - Rapallo- Cenova ve Cinque Terre

Bölgede yerleşik ve yöreyi çok iyi bilen Eda Çağlar Sampoli eşliğinde "tekne turları, muhteşem koyları, rengarenk evleri ve farklı lezzetleri" ile en güzel mevsiminde İtalya'nın en ılıman bölgesindeyiz!

Cenovalı kaşif Kristof Kolomb'un doğduğu yer olan Ligurya sahillerini keşfetmek gezgin ruhunuza iyi gelecek...  Şarkılara konu olan Portofino'dan gizemli İspanyol manastırına, sevimli liman kasabalarındaki manzaralardan İtalyan gusto'sunu yansıtan mimari şaheserlere, tadına doyamayacağınız deniz mahsülleri ve şarap tadımlarından Ligurya'nın kutsal tepesine, naif balıkçı köylerinden jet-set'in alışveriş yaptığı bölgelere ve sahilde kurulan antika pazarlarına kadar uzanan, birlikte karış karış dolaşacağımız ve günbatımında teknemizde sunulan aperatiflerin keyfini çıkaracağımız nefis bir gezi olacak...

Eda Çağlar Sampoli ile...

Santa Margarita - Portofino - San Fruttuoso - Camogli - Rapallo- Cenova ve Cinque Terre

Bölgede yerleşik ve yöreyi çok iyi bilen Eda Çağlar Sampoli eşliğinde "tekne turları, muhteşem koyları, rengarenk evleri ve farklı lezzetleri" ile en güzel mevsiminde İtalya'nın en ılıman bölgesindeyiz!

Cenovalı kaşif Kristof Kolomb'un doğduğu yer olan Ligurya sahillerini keşfetmek gezgin ruhunuza iyi gelecek...  Şarkılara konu olan Portofino'dan gizemli İspanyol manastırına, sevimli liman kasabalarındaki manzaralardan İtalyan gusto'sunu yansıtan mimari şaheserlere, tadına doyamayacağınız deniz mahsülleri ve şarap tadımlarından Ligurya'nın kutsal tepesine, naif balıkçı köylerinden jet-set'in alışveriş yaptığı bölgelere ve sahilde kurulan antika pazarlarına kadar uzanan, birlikte karış karış dolaşacağımız ve günbatımında teknemizde sunulan aperatiflerin keyfini çıkaracağımız nefis bir gezi olacak...

1. Gün,İstanbul – Bolonya - Santa Margarita
17 Ekim Salı

13:50’de Bologna Havalimanı’na varışımızda özel aracımızla ve rehberimizle buluşarak, günümüze başlıyoruz. 

İlk durağımız, İtalya’nın en eski ve asil ailelerinin gözdesi olan zarif şehir Bolonya olacak. Şehir merkezinde kısa oryantasyon turu ile uçuş sonrası dinlenme, yemek ve kahve  molası veriyoruz. Bolonya’daki kısa molamız sonrasında aracımızla, yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, Santa Margarita’ya varıyoruz.

Tur boyunca konaklayacağımız Santa Margarita otelimize yerleşme ve dinlenme sonrasında rehberimiz eşliğinde Santa Margarita’nın meşhur gurme duraklarından birinde akşam yemeğimizi alıyoruz.Konaklama Santa Margarita otelimizde.


2. Gün, Rapallo
18 Ekim Çarşamba

Sabah kahvaltısını takiben sevimli sokakları, antik kalesi ve keyifli alışveriş noktaları ile tüm İtalyan’ların gözdesi olan Rapallo’ya hareket ediyoruz. 

Özel teknemizle yapacağımız bu keyifli bir yolculukla, önüne masmavi denizi alarak sırtını yemyeşil dağlara yaslayan sevimli tatil şehri Rapallo’nun ahşap panjurları ve rengarenk evleriyle şirin sokaklarında dolaşarak, turumuza başlıyoruz. 

Yürüyerek gerçekleştireceğimiz Rapallo turumuzun ilk bölümünde göreceğimiz yerlerden bazıları; kasabayı Osmanlılar’dan korumak üzere inşa edilen Castello sul Mare, Garibaldi Meydanı, Saline Kapısı ve Torre Civica…

Öğlen yemeği için şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası, bu kez füniküler ile Kutsal Tepe’ye çıkarak, şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Günümüz, bölgeye özel üzümlerden yapılan ‘’Şarap Tadımı’’ gezisi ile devam ediyor…

Akşam üzeri Rapallo turumuzu tamamlayarak tekrar özel teknemize binip Santa Margarita’ya dönüyoruz. Akşam yemeği Santa Margarita’da serbest.Konaklama Santa Margarita otelimizde.


3. gün, Portofino - San Fruttuoso - Camogli
19 Ekim Perşembe

Sabah kahvaltısı sonrası özel teknemizle Portofino’ya hareket ediyoruz. Meşhur Portofino limanına varışımızda, 17.yy’da Cenevizlilerin inşa ettiği Castello Brown Kalesi, kitaplara konu olan San Giorgio Kilisesi ve Feneri göreceğimiz yerler arasında…

Portofino turumuz sonrasında vereceğimiz serbest zamanda, bu şirin şehrin meşhur dondurmacısında ünlü İtalyan dondurmasını tadabilir, küçük hediyelikler satan dükkanlara göz atabilir ya da markaları ile ünlü mağazalarda kendinizi bir anda Madonna veya Gwyneth Paltrow ile yan yana bulabilirsiniz!

Sonraki durağımız, San Fruttuoso adlı sadece denizden ulaşılan tarihi bir köy. San Fruttuoso’da  gizemli İspanyol Manastırı ziyaretimiz sonrasında, hepbirlikte “Lasagna Genovese”,  yani Ceneviz lazanyasını ilk icad eden ve halen aynı ailenin fertlerinin işletmeye devam ettiği özel bir lokantada olacak.Yemek sonrası San Fruttuoso’ya veda ederek, teknemizle bu kez Camogli’ye hareket ediyoruz. Rengarenk evleri, cam gibi denizi ve denizcileri ile meşhur Camogli’de göreceğimiz yerler arasında Camogli Kalesi ve Saint Nicolo of Capodimonte Kilisesi göreceğimiz yerler arasında olacak. 

Camogli, balıkçı kayıklarının bulunduğu ufak limanı, dalgakıran ve deniz feneri ilgili misafirlerimize muhteşem fotoğraf kareleri sunacaktır. Dar sokaklarında yer alan neşeli alışveriş tezgahları, şirin dükkanları günümüze ayrı bir zevk ve renk katacak… Burada vereceğimiz serbest zaman sonrası, akşam üzeri saatlerinde rehberimizle buluşarak, nefis manzarası ve mutfağı ile ünlü tipik bir Camogli lokantasına gidiyoruz. Hep birlikte (fiyata dahil olarak) leziz Liguria yemeklerinin tadacağımız akşam yemeği sonrasında, teknemizle Santa Margarita otelimize dönüş. Santa Margarita’da serbest zaman ve konaklama otelimizde.


4.Gün, Cinque Terre
20 Ekim Cuma

Sabah kahvaltısı sonrasında, özel teknemizle sadece İtalya’nın değil, dünyanın en güzel köşelerinden biri olan Cinque Terre’ye yol alıyoruz.Cinque Terre, İtalyanca’da beş köy demektir; yani İtalya'nın Ligurya bölgesinde bulunan sarp dağların eteklerinde vedoğa ile tam bir bütünlük sağlayan beş antik balıkçı köyü… Karayolu bağlantısı bulunmayan bu beş köye günümüzde de yalnızca tren veya deniz yoluyla ulaşılmaktadır. 

Cinque Terre gezimizde bu köylerden en güzel üç tanesini sizler için seçtik! Tüm gün boyunca rengârenk evler, neşeli plajlar ve lezzetli deniz ürünleri ile Cinque Terre bizleri bekliyor olacak… Focaccia’sı, yöresel şarapları ve pesto yapımı ile meşhur olan Cinque Terre’deki bu köyler, aynı zamanda kendinize ve sevdiklerinize ufak hediyelikler almak ve harika fotoğraflar çekmek için de bulunmaz fırsat olacaktır.

Cinque Terre turumuzu tamamlayarak gün batımı manzarası eşliğinde aperatiflerimizi yudumlayarak, özel teknemizle otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği Santa Margarita’da serbest . Konaklama Santa Margarita otelimizde.


5. Gün, Cenova
21 Ekim Cumartesi

Kahvaltı sonrası, özel tur aracımızla Santa Margarita’ya yalnızca 30 km. ( 30 dk.) mesafedeki Ligurya bölgesinin başkenti Cenova’ya gidiyoruz. Cenova, aynı zamanda ünlü denizci ve kaşif Kristof Kolomb’un memleketi olarak da bilinir. İtalyan Rivierası’nın en gözde şehri olan Cenova’da göreceğimiz yerler arasında Piazza Ferrari, Düklük Sarayı, Porta Soprana, Kristof Kolomb Evi, Belediye Sarayı ve meşhur asansör Castelletto’yu sayabiliriz... 

Bu güzel şehirde keyifli bir gün için yeterli serbest zamanımız olacak. İsteyenler, öğlen yemeğini takiben alışveriş caddesinde vakit geçirebilir veya dünyaca ünlü Cenova Akvaryumu’nu ziyaret edebilirler. Cenova günümüzün ardından akşam saatlerinde Santa Margarita’ya dönüş ve serbest zaman. Konaklama Santa Margarita otelimizde.


6. Gün, Santa Margarita – Bolonya – İstanbul
22 Ekim Pazar

Sabah kahvaltımızı takiben, Santa Margarita’da aklımızda kalanları görmek ve keyifli bir veda için vereceğimiz kısa serbest zaman sonrası, rehberimiz tarafından belirlenen saatte otelimizde buluşarak, dönüş uçuşumuz için özel aracımızla Bologna Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Bolonya Havalimanından Pegasus Havayolları 14:40 seferiyle 18:25'de SAW Sabiha Gökçen İstanbul’a varışımızda, güzel anılar biriktirdiğimiz keyifli ve neşeli bir program sonrası, rehberimiz ve dostlarımızla farklı gezilerimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Eda Çağlar SAMPOLI Profesyonel Rehber

Eğitimini Robert Kolej, Bilkent Üniversitesi ve Virginia Üniversitesi’nde uluslarası işletme, seyahat kültürü ve global inovasyon alanlarında tamamlamıştır. Turizm sektöründe üniversite yıllarından başlayan deneyimi ile yerel yaşam kültürleri, gurme yeme-içme turları ve outdoors sporlarda uzmanlaşmıştır. Çocukluk yıllaarından başlayarak ailesinin görevi nedeniyle Anadolu’nun farklı bölgelerini tanıma fırsatı bulmuştur. Eğitim ve iş hayatı nedeniyle de dünyanın çeşiti köşelerinde 20'den fazla yıl yaşamıştır. İtalya, Yunanistan, ABD, İspanya, Orta & Güney Amerika, Meksika, Kore ve Sri Lanka bölgelerindeki birikimlerini yol arkadaşlarıyla paylaşmaktan daima keyif almaktadır. Slow-yaşam tarzı, yenilikler ve seyyah anlayışına öncelik veren, yöre yaşamı ve bilgileri,  bölgesel gusto, kültür ve hikâyeler ile donattığı seyahat rotaları sunar. Anadili olan Türkçe ve İngilizce'nin yanısıra çok iyi derecede İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. Halen Rusça ve Yunanca öğrenmekte olan Sampoli, İtalyan eşi ve köpeği ile birlikte İstanbul-Girit-Toskana hattında yaşamaktadır.

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş : 17 Ekim Salı sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanından Pegasus Havayolları PC 1217 sayılı 11:55 seferiyle hareket ve 13:50'de Bolonya varış

Dönüş : 22 Ekim Pazar günü Bolonya Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 1218 sayılı 14:40 seferiyle hareket ve 18:25'de SAW Sabiha Gökçen / İstanbul varış.


Buluşma :

17 Ekim Salı, 09:45'de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarı önünde tur liderimizle buluşma. 


NOTLAR:

 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. 
 • Fiyat farkından etkilenmemek için kesin rezervasyon %25 (325 Euro ) ön ödeme ile gerçekleşir. 
 • Ödeme detayları, Banka Bilgileri, Kredi Kartı ile Ödeme, Mail Order formu için arayınız. 
 • Deniz sezonunu İtalya’nın en sıcak bölgesi Ligurya’da kapatmayı arzu eden misafirlerimize mayo ve deniz kıyafetlerini yanlarında bulundurmalarını öneririz.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI :

    İki kişilik odada Kişibaşı : 1340 Euro

    Single Farkı :  190 Euro

    Deniz manzaralı ve balkonlu Oda için fiyat farkı : 110 Euro / kişibaşı


    TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 

    • İstanbul-Bolonya-İstanbul Pegasus Havayolları ile Uçuş Biletleri
    • 5 Gece Santa Margarita’da 4* merkezi otelde, Oda Kahvaltı Konaklama 
    • Özel Araçla Bolonya-Santa Margarita-Bolonya Havalimanı Transferleri 
    • Programda belirtilen şekilde Özel Tekne ile Turlar ve Teknede Aperatif İkramı
    • Rapallo’da Gidiş-Dönüş Finüküler Bileti
    • Klimalı Özel Aracımızla Tam Gün Cenova Turu
    • Özgün lezzetleri tadacağımız Gurme Lokantalarda 2 Akşam ve 1 Öğle Yemeği
    • Şarap Tadımı Gezisi
    • Programda belirtilen Tüm  Turlar
    • Rehberlik Hizmeti
    • Zorunlu Seyahat Sigortası


    FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: 

    • Programda serbest olarak belirtilen Öğle ve Akşam Yemekleri
    • Yemeklerde alınacak İçecekler ve Extralar
    • Otelde ve Molalarda alınacak Extralar ve İçecekler
    • Kişisel Harcamalar 
    • Müze Girişleri


          Otel Adı :

          Web Sitesi :

          Otel Türü :

          Otel Konumu :