+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Avusturalya Yeni Zelanda

27 Ocak Pazar 2019

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA 

27 OCAK - 06 ŞUBAT 2019

11 Gün, 10 Gece

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA 

27 OCAK - 06 ŞUBAT 2019

11 Gün, 10 Gece

İstanbul - Singapur - Melborune
27 Ocak Pazar

Turumuz 27 Ocak 2019 Pazar  saat 10:00’da İstanbul 3. ( Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 14:25’te Singapur Havayollarına ait SQ 391  sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta. Saat 07:05 de Singapur'a varışımızın ardından Uçak değiştirerek Lokal saat ile 10:05 de Melborune hareket ediyoruz.       

Singapur- Melborune
28 Ocak Pazartesi

Lokal saat ile 05:45 de Singapur’a inişimzin ardından uçak değiştirerek 07:45’de SQ207 sefer sayılı uçuş ‘ta yerimizi alıyoruz ve Melborune için hareketimiz sonrası Yaklaşık 7 saat 40 dakikalık uçak yolculuğun ardından yerel saat ile akşam 18:10 da Avustralya’nın Melborune şehrine varmış olacağız. Varışın ardından alandan ayrılıyoruz. Otelimize check in sonrası serbest zaman. Geceleme Melborune otelimizde.       

Melborune
29 Ocak Salı

Kahvaltının ardından panoramik Melborune şehir turumuza başlıyoruz. Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehridir. Ayrıca şehir, The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir. Şehir turumuz Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz. Turumuzun bitiminde serbest zaman.. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Yara vadisi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Buharlı Kara tren ile Yara vadisi güzelliklerini keşfedeceğiz. Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyacağız. Bu Doğal güzellikleri keşfedeceğimiz turumuz sabah erken saatlerde başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (yaklaşık 7-8 saat), Gezimiz sonrası Melborune geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.      
Kara Tren ile Yara Vadisi Turu: 230 USD 

Melbourne
30 Ocak Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Philip Island turuna katılabilirler. Bu gezimiz sabah kahvaltı sonrası başlayacak olup akşam yaklaşık 21:00 a kadar  sürecek.. Gezi Güzergahımız olan Philip Island bölgesine giderken yolda bir çikolata fabrikasını ziyaret ederek çikolata tama imkanımızda olacaktır. Bölgeye varışımızın ardından botanik bahçeleri ; Koala koruma merkezi ziyaretini gerçekleştireceğiz. Gezimizin en son durağında ise Melbourne şehrini dünyaya tanıtan Penguenler var. Bu penguenler akşam gün batımızı sonrası okyanuztan belli bir sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. Bu çıkış plajları üzerine bir koruma parkı ve Turist ziyaret merkezi inşa bulunmaktadır. Yüzlerce ziyaretçi akşam saatlerinde plaj kıyısında -tıpkı bir stadyum gibi bankaları olan kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar. Bizde penguenlerin bu çıkışına şahit olacağız.      
Philip Island Turu Penguen Parade gezisi : 130 USD

Melborune - Sdyney
31 Ocak Perşembe

Sabah otelde alacağımız kahvaltımız sonrası Sdyney Uçuşumuz için hazırlanarak otelimizden check out ile birlikte Sydney uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uçuş sonrası Sydny’e varacağız. Varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımıza geçerek Panaromik Sdyney şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da  Dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası, Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney’e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlarin gözdesi Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel’de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Şehir turumuz sonrası sonra otelimize transfer ve check in sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cruise Dinner turuna katılabilirler. Bu  turumuzda Sydney limanından hareketle muhteşem Sdyney manzaraları eşliğinde akşam yemeğimizi alacağız.  Geceleme otelimizde.      
Cruise Dinner turu Akşam yemekli : 140 USD 

Sydney
01 Şubat Cuma

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Blue Mountains turuna katılabilirler. Bu turumuzda bölgenin en ünlü dağ, orman oluşumlarından, yeşilin her bir tonunun hatta maviye kaçan renginden de, adındanda anlaşılacağı gibi, Unesco Dünya Miras listesindeki, Blue Mountains bölgesine gideceğiz. Dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden trenle gidilecektir, trenden sonra sürekli seferler yapan otobüsle çevre gezilerimiz devam edecek. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşmamızın ardından burada World Scenic Center ı ziyaret edeceğiz. Milli Park tarafından işletilen Teleferiğe (tırmanış trenine) bineceğiz, yine park içerisinde yürüyüş yapacağız Burada Three Sisters'a bakış sonrası Sydney’e geri dönüyoruz. Otelimize varış sonrası serbest zaman.  Geceleme otelimizde.      
Blue Mountains Turu öğle yemekli : 220 USD     
 

Sydney
02 Şubat Cumartesi

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hunter Valley turuna katılabilirler. Güney Galler eyaletine yapacağımız 2 saatlik dinlenceli bir yolculuk sonrası üzüm bağları, şarapçılık ve şarap bağları ile ünlü olan bölgeyi gezeceğiz. Gezi sonrası Sydney’e geri dönüyoruz sonrasında kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. geceleme Sydney otelimizde.      
Ekstra: Hunter Valley Turu: 200 USD

Sydney - Auckland
03 Şubat Pazar

Kahvaltının ardından odalarımızdan check out ile birlikte Auckland uçuşmuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 3 saat 35 dakika sürecek uçuşumuz sonrası Yeni Zellanda Auckland’a varmış olacağız. Varışımızın ardından panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Auckland size geniş kumsallar, güzel bir liman, inanılmaz alışveriş imkanları, gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar. Şehir , Waitemata Limanı’nda ve Hauraki Körfezi’nde demirleyen binlerce yelken yüzünden “Yelkenler Şehri” olarak da anılır Yapacağımız şehir gezisinde şehir turunda Viktorya Parkı Pazarı ve Westhaven Marinası’nı geçip Eden kraterinden şehrin ve limanın enfes manzarasını seyrederek başlayacağız şehrin tam içinde bulunan Eden Yanardağı ve Parnell Village gördükten sonra otelimize geçiyoruz, check in ve odalarımıza yerleşme sonrası serbest zaman.      

Auckland
04 Şubat Pazartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Rotorua - Waitomo turuna katılabilirler. Yeni Zelanda’nın en büyük dördüncü şehri olan Waikoto’yu giderek Waitomo’ya varıyoruz. Burada, rehberimiz eşliğinde, binlere ateşböceğinin aydınlattığı Waitomo Mağaraları’nı gezeceğiz sonrasında, Mamaku Arazileri’ni geçerek “Termal Şehir” Rotorua’ya varacağız. Burada, dünyaca ünlü eğlence parklarından biri olan Agrodome’deki show’ları izleyecek ve Te Puia’daki Sıcak Su Parkı’nda gayzerleri ve sıcak su kaynaklarını görecek, Yeni Zelanda’nın asıl sahipleri olan Maori Yerlileri’yle tanışacak ve size sunacakları özel gösterileri zevkle izleyeceksiniz. Turumuzu gün batımını Rotorua kentinin enfes manzarasını seyrederek noktalayacak ve Auckland’a dönmek üzere yola çıkacağız. Otelimize check in sonrası serbest zaman Geceleme otelimizde.      
Ekstra: Rotorua – Waitomo turu :  210 USD 

Auckland - Singapur - İstanbul
05 Şubat Salı

Kahvaltının ardından, otelimizden check out işlemlerimizi tamamlayacağız. Sonrasında havalimanı transfer saatimize kadar Kişisel aktiviteleriniz, alışveriş ve Auckland şehrinde zaman geçirmeniz için serbest zaman.  Sonrasında rehberimizin belirttiği saatte otelimizden hareket ile havalimanı transferimizi gerçekleştireceğiz. İstanbul için SQ 286 sefer sayılı uçuş için check in ve bagaj işlemlerimizin ardından yerel saat ile 15:35 de Auckland’dan ayrılıyoruz. Yerel saat ile 21:00 da Singapur’a iniyoruz.

Singapur - İstanbul
06 Şubat Çarşamba

Yerel saat ile 01:50 de SQ392 sefer sayılı uçuş ile İstanbul için hareket edeceğiz.  Saat 08:25 de istanbul’a vrışımızın ardından turumuzu noktalıyor ve sizlere bir sonraki turumuzda görüşmek üzere veda ediyoruz.       

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş: 27 Ocak 2019 saat 14:25’te Singapur Havayollarına ait SQ 391  sefer sayılı uçak ile Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta. Saat 07:05 de Singapur'a varışımızın ardından Uçak değiştirerek Lokal saat ile 10:05 de Melborune hareket ediyoruz.Lokal saat ile 05:45 de Singapur’a inişimzin ardından uçak değiştirerek 07:45’de SQ207 sefer sayılı uçuş ‘ta yerimizi alıyoruz ve Melborune için hareketimiz sonrası Yaklaşık 7 saat 40 dakikalık uçak yolculuğun ardından yerel saat ile akşam 18:10 da Avustralya’nın Melborune şehrine varmış olacağız.

Dönüş: 05 Şubat 2019 Salı günü SQ 286 sefer sayılı uçuş için yerel saat ile 15:35 de Auckland’dan ayrılıyoruz. Yerel saat ile 21:00 da Singapur’a iniyoruz. Yerel saat ile 01:50 de SQ392 sefer sayılı uçuş ile İstanbul için hareket ediyoruz.Saat 08:25 de istanbul’a varışımız.

BULUŞMA:

27 Ocak 2019 Pazar  saat 10:00’da İstanbul 3. ( Yeni) Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.

NOTLAR:

VİZELER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda Vize başvuru ve sonuçlanma süreci min. 45 ile 60 Gün arasında olup tüm pasaport türleri için geçerlidir. seyahat tarihinden en az 60 gün önce vize başvuru sürecininin tamamlanmış ve pasaportunuzun vize işlemleri için konsoloslukta olması gerekmektedir.     
ÜLKEYE GİRİŞ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT: Avustralya ve Yeni Zelanda’da katı bir karantina rejimi uygulanmaktadır. Bu ülkeler gıda maddesi sokulması konusunda son derece hassastır Avustralya’ya ve Yeni Zellanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek veya içecek bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya ve Yeni Zellanda gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir.     

***** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****  

FİYATLANDIRMA:

Single Odada 1 Kişi : 4798$

Double Odada 1 Kişi : 3699$

Triple Odada 1 Kişi : 3699$

İlave 1 Bebek : 550$

İlave 1 Çocuk : 3649$


TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

● Singapur  Havayolları  ile  İstanbul –Melborune  gidiş // Auckland – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
● Melborune – Sydney / Sydney – Auckland arası ekonomi sınıf ara uçuş biletleri   
● Melborune’de 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama   
● Sydney’de 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama   
● Auckland’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama   
● Melborube, Sydney ve Auckland’de  panoramik şehir turları   
● Programda belirtilen tüm transferler   
● Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.   
● Lokal rehberlik hizmetleri


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )   
● Öğle ve akşam yemekleri   
● Programda belirtilen ekstra turlar   
● Yeni Zellanda ve Avustralya vize ücretleri   
● Seyahat Sigortası   
● Kişisel harcamalar   
● Bahşişler   


Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :