+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Antakya-Hatay

10 Kasım Cuma 2017

Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları…

Unutulmaz anılarla döneceğimiz harika bir rotada buluşmak üzere...


Dinler, diller, medeniyetler ve lezzetler şehri Antakya, aynı zamanda bir hoşgörü örneği olarak da bilinir. Hatay’da geçireceğimiz üç gün boyunca, St.Pierre Kilisesi, Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri, Samandağ, Vakıflı Köyü, Titus Tüneli, Tell Aççana ve Tell Tainat Höyükleri göreceğimiz yerlerden bazıları…

Unutulmaz anılarla döneceğimiz harika bir rotada buluşmak üzere...


1.Gün, Kültürler Şehri Antakya-Hatay
10 Kasım Cuma

Sabiha Gökçen Havalimanında firmamız yetkilisi Tur lideriniz ile buluşarak, uçuş işlemlerinin ardından Hatay’a hareket ediyoruz. Hatay Havalimanına varışımızda, yöreyi ve kültürünü çok iyi tanıyan deneyimli rehberimizle buluşarak, DATA TUR klimalı, özel aracımızla bu özel coğrafyadaki kültür ve lezzet turumuza başlıyoruz…İlk durağımız,  Antakya’da Hıristiyanlarca bilinen ilk kilise olan  St. Pierre Kilisesi ve Adam Kaya kabartması…Çan, ezan ve hazzan sesleri arasında Asi Nehri’nin iki yakasına kurulu Antakya şehir merkezine varışımızda, merkezde yer alan  4*otelimize giriş yapıyoruz.Yerleşme ve kısa dinlenme molası sonrasında, rehberimiz önderliğinde şehir merkezinde yürüyerek oryantasyon turumuzu yapıyoruz.Hepbirlikte, Uzunçarşı ve Habib-i Neccar Camii'ni gezerek, öğle yemeğimizi Uzunçarşı’da serbest olarak alıyoruz.

Yemek sonrası, Sinagog, Katolik ve Protestan Kiliseleri’ni görerek şehir turumuza devam ediyoruz…

Tur bitiminde yürüyerek otelimize dönüş ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeğine kadar, İstanbul'un Kapalı Çarşı'sını hatırlatan, sıra sıra dizilmiş aktarlar, hediyelik eşyacılar ve kuyumcuları ile cıvıl cıvıl olan Uzunçarşı'da alışveriş ve fotoğraf çekimi için zaman kullanabilirler.

Akşam yemeğimizi şehir merkezinde ve otelimize yürüme mesafesinde, yöresel mutfağı ile bilinen bir lokantada, fiyata dahil olarak alıyoruz. Konaklama Antakya otelimizde.



2.Gün Kültürler Şehri Antakya-Hatay
11 Kasım Cumartesi

Sabah kahvaltı sonrasında aracımızla Trajan Su Kemerleri ve Harbiye gezimizi yapıyoruz.

Sonrasında, Samandağ yönüne hareket ediyoruz.Hıdırlık Köyü'nde Musa Ağacı ve bir Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü'ndeki Titus Tüneli ilgimizi çeken noktalar olacaktır.Vakıflı Köyü’nde çay / kahve molası ve köylülerin el emeği ürünlerden alışveriş imkanı…Öğle yemeğimizi, hava durumuna bağlı olarak Samandağ veya Çevlik’te serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrasında Beşikli Mağara ve Dor Mabedi gezisi ve tur bitiminde şehir merkezine dönüş.Arzu edenler için Uzunçarşı’da alışveriş veya şehri dolaşmak, dinlenmek için serbest zaman...Rehberimiz tarafından belirlenen saatte buluşarak, Hatay Mutfağına özgü lezzetleriyle bilinen bir lokantada akşam yemeğimizi fiyata dahil olarak alıyoruz. Konaklama Antakya otelimizde.



3.Gün Kültürler Şehri Antakya-Hatay
12 Kasım Pazar

Kahvaltı sonrasında Hatay'daki bu son günümüzü en güzel şekilde değerlendirmek üzere valizlerimizle otelimizden ayrılarak, aracımızla yola koyuluyoruz....İlk durağımız; dünyada ikinci sırada gösterilen ve ağırlıklı olarak Harbiye civarından getirilen eserlerin sergilendiği Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi olacak.Tell Tayinat ve Tell Aççana höyüklerinin küçük örneklerinin de yer aldığı ve mitolojiden alınan sahnelerin mozaikler üzerinde sergilendiği müze çok etkileyicidir.Müze ziyaretimiz sonrasında, yakın mesafede yer alan Tell Aççana ve Tell Tayinat Höyükleri gezisi  ile turumuza devam ediyoruz.Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’da, farklı bölgelerde kazı çalışmaları devam etmektedir. Hititlere ilişkin eksik bilgileri tamamlamakta önemli olan ilk kazı, 1937’de İngiliz Arkeolog Leonard Woolley tarafından Tel Aççana Höyüğü’nde yapılmıştır. 17 katmandan oluşan yerleşim biriminde önemli bir saray gün ışığına çıkarılmıştır. Yine Hitit dönemine ait bulgulara rastlanan 7 katlı Tell Tayinat Höyüğü’nde ise, 1930 yılından bu yana kazı çalışması yapılmaktadır. Daha yıllarca süreceği hesaplanan kazılarla, 17 katmandan oluşan saray ve tapınaklar ile mezarların bulunduğu alanın ”Arkeolojik Park” haline dönüştürülerek turizme kazandırılması hedeflenmektedir. Öğle yemeği, serbest. Tur bitiminde güzergah üzerinde çay ve kahve molası vererek, dönüş yolculuğumuz için Hatay Havaalanı‘na hareket ediyor ve varışımızda bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.



Fatih CİMOK Araştırmacı Yazar ve Duayen Rehber

Antakya ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde yerli ve yabancı gruplarla uzun yıllar yaptığı turlar sonrasında, son yıllarda aktif rehberlik hayatına son vererek Antakya’da bir yaşam kurmuştur. Anadolu kültürünü öne çıkarmak ve tanıtmak üzere  araştırmalarını, deneyim ve bilgilerini paylaştığı, yabancı dillerde de yayınlanan pek çok kitabı bulunmaktadır

UÇUŞ BİLGİSİ:

Gidiş    : 10 Kasım Cuma sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları PC 2130 sayılı 09:20 seferiyle Hatay'a 10:55'te varış.

Dönüş : 12 Kasım Pazar akşamı Hatay Havalimanı Pegasus Havayolları PC 2133 sayılı 18:00 seferiyle 19:45'de Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul'a varış.


Buluşma :

10 Kasım Cuma sabahı saat 07:45'de SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarında tur liderimizle buluşma.


NOTLAR:

 • İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma ile katılacak olanlar uçak hariç fiyat için danışabilirler.
 • Kesin rezervasyon %25 ön ödeme ile gerçekleşir. Sınırlı katılımla gerçekleştirilecek olan bu gezimize gecikmeden kesin rezervasyon yaptırmanızı öneririz.
 • Geciken rezervasyonlarda uçak biletlerindeki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Ödeme ve Banka Bilgileri için lütfen arayınız.
 • Geziye gelirken hava durumuna uygun rahat giysiler ve ayakkabılar giymeyi unutmayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI :

İki kişilik odada Kişibaşı : 1270 TL

Single Farkı : 170 TL

*İstanbul dışından Hatay Havalimanı buluşma şeklinde katılacak misafirlerimiz uçak hariç fiyat için bize danışabilirler.


Fiyata Dahil Olanlar :

 • İstanbul-Hatay-İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti
 • 2 Gece 4* Otelde Oda-Kahvaltı Konaklama
 • Tur Boyunca gruba özel klimalı lüks araç
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 2 Öğle / 2 Akşam Yemeği-dahil. ( *Yemeklerde alınacak içecekler hariçtir. )
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • İlk gün Uzunçarşı'da alınacak öğle yemeği- serbest.
 • Molalarda ve yemeklerde alınacak extralar ve içecekler hariç.
 • Otelde alınacak extralar, içecekler ve kişisel harcamalar-hariç.
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri hariç.

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :