+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Noel Kraliçesi Alsace

18 Aralık Pazartesi 2017

Avrupa’nın bu nostaljik ve şirin şehirleri arasında yapacağımız kısa tren yolculukları,  herbirinde adeta birbiriyle yarışan rengarenk ve ışıltılı Noel havasını solumak çok hoşunuza gidecek! Cıvıl cıvıl tezgahlarda sevdikleriniz ve kendiniz için hediyelikler arasında kaybolacaksınız…

Noel şarkıları ve müziklerini dinleyerek, sokak sanatçılarını izleyeceğiz, birlikte.Sokaklar boyu kurulan tezgahlarda Noel’e özgü lezzetleri tadarak, sıcak şaraplarımızı yudumlayacağız.Neşe coşkuyla dolacağınız bu renkli Noel kutlaması anılarınızda iz bırakacak kuşkusuz!  

Avrupa’nın bu nostaljik ve şirin şehirleri arasında yapacağımız kısa tren yolculukları,  herbirinde adeta birbiriyle yarışan rengarenk ve ışıltılı Noel havasını solumak çok hoşunuza gidecek! Cıvıl cıvıl tezgahlarda sevdikleriniz ve kendiniz için hediyelikler arasında kaybolacaksınız…

Noel şarkıları ve müziklerini dinleyerek, sokak sanatçılarını izleyeceğiz, birlikte.Sokaklar boyu kurulan tezgahlarda Noel’e özgü lezzetleri tadarak, sıcak şaraplarımızı yudumlayacağız.Neşe coşkuyla dolacağınız bu renkli Noel kutlaması anılarınızda iz bırakacak kuşkusuz!  

1.Gün, İstanbul-Lyon
18 Aralık Pazartesi

Öğlen saatlerinde Saint Exupery Lyon Havalimanına varışımızda özel aracımızla buluşarak, Rhone Vadisi'nin merkezi kabul edilen Lyon şehir merkezine hareket ediyoruz. Saone ve Rhone nehirlerinin arasında kurulmuş olan Lyon'da, aracımızla nehirlerin kenarından geçerek önce şehrin modern kısmını görüyoruz. Nehir kenarında yer alan eski Lyon'a vardığımızda ise, araçtan inerek rehberimiz eşliğinde Presquile bölgesini yürüyerek geziyoruz. Günümüzde de şehrin merkezi kabul edilen bu bölgede yürüyüşümüz sırasında Şehir Meclisi ve Opera binalarını dışardan görerek, şehrin tarihi meydanları olan Louis Pradel, Terreaux ve Republique'den geçeceğiz. Unesco Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi hak eden Lyon Eski Şehir bölgesinde, özellikle gurme misafirlerimizi memnun edecek standartlardaki bistro ve kafelerin bulunduğu bölgede öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, rehberimizle buluşarak hep birlikte yamaç treniyle birkaç dakikalık yolculuk yaparak Fourviere Tepesi’ne çıkıyoruz. Notre Dame Bazilikası'nın süslediği bu tepeden iki nehrin vadisine kurulu Lyon şehrini kuşbakışı seyrederek, fotoğraflar alıyoruz. Aynı yamaç treni ile şehir merkezine dönerek, bu kez şehrin Vieux Lyon kısmını geziyoruz. Parke taşlı sokakları ve Orta çağ evleriyle süslenmiş Lyon'un bu bölgesinde St.Jean Katedrali ve Astronomi Saati'ni görüyoruz. Vieux Lyon'da alışveriş ve kahve için serbest zaman sonrasında turumuzu tamamlayarak otelimize varıyoruz. 

Otele yerleşme ve kısa bir dinlenme molası sonrasında, arzu eden misafirlerimizle şehrin geleneksel lokantalarının bulunduğu bölgeye rehberimiz eşliğinde giderek, akşam yemeğimizi serbest olarak alıyoruz.

Konaklama şehir merkezinde 4* Lyon otelimizde.


2.Gün, Lyon-Strasbourg
19 Aralık Salı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası valizlerimizle Lyon otelimizden ayrılarak, trenle Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Strasbourg'a hareket ediyoruz. Kuzey Fransa'nın eşsiz panoramik manzarası eşliğinde yaklaşık 4 saatlik tren yolculuğunun tadına varıyoruz. Alsace bölgesinin merkezi konumunda olan Strasbourg'a varışta 2 gece konaklayacağımız Strasbourg otelimize yerleşme ve kısa bir mola vererek, Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz...

Öğle ve akşam yemeği serbest olarak alınacaktır.

Konaklama şehir merkezinde 4* Strasbourg otelimizde.


3.Gün, Strasbourg
20 Aralık Çarşamba

Noel Kraliçesi olarak tanımlanan, tüm Avrupa şehirleri arasında en güzel, en ışıltılı ve tüm şehire yayılan gösterişli Noel ve yılbaşı süslemeleri ile yılbaşı öncesinde tamamı festival havasına bürünen Strasbourg'a bu ünvanı siz de yakıştıracaksınız, kuşkusuz...Ren Nehri'nin oluşturduğu kanallarda tekne turumuzu yaparken şehrin kuzeydoğu bölgesine kadar giderek Avrupa Parlementosu binalar topluluğunu, Rönesans dönemine ait yarı ahşap evleri göreceğiz. Noel döneminde büyük bölümü araç trafiğine kapatılan bu zengin, kozmopolit ve neşeli şehirde yapacağımız turumuz sırasında, Kleber Meydanı ve Katedrali'ni göreceğiz. Adını matbaa makinasının mucidi Gutenberg'den alan Gutenberg Caddesi'nin yanısıra, adını Strasbourg'da hukuk eğitimi almış olan ünlü şair, oyun yazarı ve filozof J.W.Gorthe'den alan şehrin en eski caddelerinden geçeceğiz. Bu caddelerde, Noel döneminin renk cümbüşüne ve neşesine bayılacaksınız... Söğüt dallarının eğilerek gölgelediği nehrin eski şehir merkezinde kalan ''Petite France'' bölgesinde ise, başta Alsace mutfağı olmak üzere dünya mutfağından seçeneklerle pek çok bistro, lokanta ve kafeler yer almaktadır. Gecenin geç saatlerine kadar açık olan tezgahlar ve mağazalarda alışveriş yapma fırsatımız olacaktır. Noel döneminde, şehrin en büyük altı meydanı ve meydanlara açılan tüm cadde ve sokaklarda, gündüz saatlerinden başlayarak gece boyunca devam eden ışık gösterileriyle Strasbourg'da iki gün boyunca yürümeye doyamayacağız...

Öğle ve akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. 

Konaklama şehir merkezinde 4* Strasbourg otelimizde.


4.Gün, Strasbourg-Colmar
21 Aralık Perşembe

Kahvaltı sonrası otelimizden valizlerle ayrılarak, rehberimiz eşliğinde trenle Haut-Ren bölgesinin başkenti Colmar'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik tren yolculuğu ile Rönesans döneminden kalma Alsace tarzı evlerle süslü, parke taşlı sokaklarıyla, küçük ve bir o kadar da şirin Colmar'a varıyoruz. Tren garına yürüme mesafesindeki otelimize bavullarımızı bırakarak, hep birlikte Noel'in süslediği Colmar sokaklarında yürüyüşe çıkıyoruz...Strasbourg Noel'in Kraliçesi ise, Noel Prensesi de Colmar'dır hiç kuşkusuz!               

Ortasından Lauch Nehri'nin geçtiği şehirde Petite Venise bölgesi ve Noel döneminde yalnızca yaya trafiğine açık, kıvrımlı dar sokaklarıyla "Eski Şehir"de yürüyeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz yeşil sokak treniyle eski şehir merkezinde kısa bir tur yapabilirler.Colmar'ın birbirinden hareketli ve Noel tezgahlarının kapladığı sokaklarında alışveriş yaparak, isterseniz tezgahlardan alacağınız ev yapımı sıcak şarabınızı yudumlayarak, ufak atıştırmalık lezzetleri tadarak günümüzü tamamlayacağız.

Akşam yemeği için  rehberimiz eşliğinde şehrin tipik ara sokaklarında otelimize yürüyüş mesafesindeki özel Noel Menü'sü sunan lokantalardan birinde serbest olarak almak mümkün… Öğle ve Akşam Yemeği-serbest. Geceleme Şehir Merkezinde 4* Colmar otelimizde.


5.Gün, Colmar-Metz-Nancy
22 Aralık Cuma

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak, günübirlik Metz ve Nancy şehir turumuza başlamak üzere özel racımıza biniyoruz. Lorraine bölgesinin başkenti Metz'e varışımızda, Moselle Nehri'nin tepesinde kurulu Katedral tüm ihtişamı ile bizi karşılayacak... Fransa'nın en Alman şehrinin meşhur meydanı Place d'Armes'e yürüyerek, Chagall  tasarımı pencerelerle süslenmiş Katedrali göreceğiz. Eski tacir evlerinin ve 14 -16.yy.dan kalan kemerlerin süslediği St.Louis Meydanı'nda birbirinden özel pastaneler ve peynir dükkanlarında damaklarımızı tatlandıracağız... Metz gezimizi tamamladıktan sonra, özel aracımızla bu kez Lorraine bölgesinin en rafine kenti Nancy'e yol alıyoruz. Mağazaları, müzeleri ve muhteşem meydanlarıyla 16.yy.dan 18.yy.dan itibaren süregelen ihtişamlı havasını günümüzde de koruyan Nancy’e varıyoruz. Yürüyerek, şehrin ana meydanı olan Stanislas Meydanı'na çıkıyoruz. Araç trafiğine kapalı olan Stanislas Meydanı, günümüzde Eski Şehir (Vieille Ville) ile Yeni Şehir (Ville Neuve)'i birbirine bağlayan bir merkezdir... Sanatçı Emile Galle'nin yetiştiği ve birçok eserinin bulunduğu eski ve yeni şehirde yürüyerek, şık mağaza vitrinlerinin süslediği, demir işleme sanatının en üst noktaya vardığı meydanda serbest zaman veriyoruz. Nancy turumuzu tamamlayarak akşamüzeri saatlerinde aracımızla Colmar'a geri dönüyoruz. Gezimizin son akşamını, aydınlatılmış nehri ve renk cümbüşü içindeki cıvıl cıvıl sokaklarıyla Colmar'da değerlendireceğiz. Öğle ve akşam yemeği serbest olarak alınacaktır. Konaklama şehir merkezinde 4* Colmar otelimizde.


6.Gün, Colmar-Basel
23 Aralık Cumartesi

Colmar'daki bu son günümüzde kahvaltı sonrası serbest zaman kullanarak Noel tezgahlarında son alışverişlerimizi tamamlayarak, hafif atıştırmalıklarla renkli sokakların havasını içimize sindiriyoruz. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte buluşarak bavullarımızla otelden ayrılıyor ve yürüme mesafesindeki Colmar tren garından İsviçre'nin Basel kentine doğru yola çıkıyoruz. Basel Havaalanına varışımızda Pegasus Havayolları PC 942 sayılı 16:35 seferiyle hareket ve yerel saatle 21:40'da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul'a varışımızda bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

UÇUŞ BİLGİLERİ: 

Gidiş : 18 Aralık Pazartesi sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 1141 sayılı 10:30 seferiyle hareket ve yerel saatle 12:00'de Saint Exupery Havalimanı Lyon’a varış.

Dönüş : 23 Aralık Pazar akşamı Basel Havalimanından Pegasus Havayolları PC 942 sayılı 16:35 seferiyle hareket ve yerel saatle 21:40'da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı - İstanbul'a varış.

BULUŞMA:

18 Aralık Pazartesi sabahı SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Pegasus kontuarı önünde saat 07.45'de rehberimizle buluşma.


NOTLAR:

 • Şehirler arasında kısa mesafeli tren yolculuklarıyla ve yakın mesafe otellerden tren garına yürüyerek veya metroyla yapılacak turumuz boyunca, rahatlık açısından tekerlekli ufak boy valiz ve sırt çantası ile yolculuk yapmanız önerilmektedir.                                                                   
 • Program içeriğine uygun olarak, çoğunlukla dış mekanlarda ve yürüyerek yapılacak turlar, tezgahlardan alışveriş gibi detaylar dikkate alınarak rahat ayakkabılar, atkı, bere, eldiven, şemsiye, inceden kalına doğru ve sıcak tutacak pratik bir giyim tarzı tercih edilmelidir.                                   
 • Belirtilen fiyat kısıtlı kontenjan için belirlenmiştir. Kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır. Fiyat farkından etkilenmemek için %25 ön ödeme ile kesin rezervasyon yaptırınız.
 • Ödeme detayları ve Banka Bilgileri için arayınız.
 • Vize konusunda zamanında başvurmak kaydı ile destek verilmektedir.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

TUR FİYATI: 

İki kişilik odada kişibaşı: 1595 Euro 

Tek kişilik oda farkı: 395 Euro


TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR: 

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul-Lyon Gidiş ve Basel-İstanbul Dönüş Uçak Biletleri
 • Saint Exupery Lyon Havalimanından Otelimize Transfer ve Lyon Şehir Turu
 • Şehir Merkezi 4* Otellerde 5 Gece Oda - Kahvaltı Konaklama
 • Lyon-Strasbourg / Strasbourg-Colmar / Colmar-Basel Tren Biletleri
 • Tam gün / Özel araçla Colmar-Metz- Nancy Turu
 • Programda Belirtilen Tüm Şehir Gezileri ve belirli güzergahlarda Metro Biletleri
 • Lyon’da Ren Nehri’nde Tekne Turu
 • Şehir Giriş Ücretleri ve Şehir Konaklama Vergileri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR: 

 • Öğle ve Akşam Yemekleri  
 • Kişisel Harcamalar, Otel Extraları ve İçecekler 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı - 15 TL
 • Vizesi olmayanlar için Schengen vizesi 

Otel Adı :

Web Sitesi :

Otel Türü :

Otel Konumu :