+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

Alsace Baharı

29 Mayıs Pazar 2022

ALSACE BAHARI

Strazbourg - Kayserberg – Riquewihr - Colmar - Mittelbergheim - Dambach-la-Ville - Ribeauvillé


29 MAYIS - 2 HAZİRAN 2022  

Tuba Haraçcı ile…

Bölgeye özgü tipik mimarisi, dar sokakları, Rönesans dönemi yapıları, tarihi köprüleriyle zamanın yavaş aktığı köyler; Kayserberg ve Riquewihr…

Avrupa politikasının başkenti ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strazbourg …

Colmar ve Küçük Venedik olarak bilinen kanal mahallesi, 

Vosges Dağları’nın eteğindeki Alsace Bağ Rotaları üzerinde yer alan en etkileyici Ortaçağ kasabaları; Mittelbergheim, Dambach-la-Ville ve Ribeauvillé.

Almanya ve Fransa sınırları arasındaki konumu ile her iki kültürün izlerini de taşıyan Alsace Bölgesi’ne rüya gibi bir yolculuk…

ALSACE BAHARI

Strazbourg - Kayserberg – Riquewihr - Colmar - Mittelbergheim - Dambach-la-Ville - Ribeauvillé


29 MAYIS - 2 HAZİRAN 2022  

Tuba Haraçcı ile…

Bölgeye özgü tipik mimarisi, dar sokakları, Rönesans dönemi yapıları, tarihi köprüleriyle zamanın yavaş aktığı köyler; Kayserberg ve Riquewihr…

Avrupa politikasının başkenti ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strazbourg …

Colmar ve Küçük Venedik olarak bilinen kanal mahallesi, 

Vosges Dağları’nın eteğindeki Alsace Bağ Rotaları üzerinde yer alan en etkileyici Ortaçağ kasabaları; Mittelbergheim, Dambach-la-Ville ve Ribeauvillé.

Almanya ve Fransa sınırları arasındaki konumu ile her iki kültürün izlerini de taşıyan Alsace Bölgesi’ne rüya gibi bir yolculuk…

İstanbul - Basel - Strazbourg
29 Mayıs Pazar

29 Mayıs Pazar sabahı saat 05:30’da İstanbul Havalimanı THY kontuarı önünde buluşuyoruz. TK 1923 sayılı 08:10 seferiyle hareket ederek, yerel saatle 10:10’da Basel Havalimanı’na varıyoruz.

Basel’e varışımızın ardından tur aracımızla buluşuyor ve turumuzun başlangıç noktası olan Strazbourg’a hareket ediyoruz. Otele giriş yaptıktan  sonra yürüyerek Strazbourg şehir turumuza başlıyoruz.

Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonra ikinci en önemli şehri olan Strazbourg’da, La Petite France bölgesini, oldukça ünlü ve kentin simgelerinden biri haline gelen Notre Dame Katedrali’ni, 13. yüzyılda savunma amacıyla üç köprü ve dört kuleden oluşan bir seri halinde inşa edilen Les Ponts Couverts, Adalet Sarayı, Gutenberg Meydanı ve Alsagien Müzesi’ni göreceğiz.

Öğle yemeğini rehberimiz tarafından önerilen lokantada serbest olarak alıyoruz.

Akşam saatlerinde şehir merkezinde bulunan otelimize dönüyoruz.

Otelde biraz dinlendikten sonra, akşam yemeği (fiyata dahil, içecekler ekstra) için yürüyerek yerel bir lokantaya gidiyoruz. Yemek sonrasında otele dönüyoruz.

 

Konaklama: 4* Hotel des Vosges BW Premier Collection, Strazbourg

www.hoteldesvosges-strasbourg.com/

Strazbourg - Mittelbergheim - Dambach-la-Ville - Ribeauvillé - Strazbourg
30 Mayıs Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından tur aracımızla Alsace Şarap Rotası gezisi için yola çıkıyoruz.

Üç ayrı şarap tadımı yapacağımız bu gezide, ilk durağımız Mittelbergheim kasabası olacak. Mittelbergheim’da  kasabada bulunan Mahzenleri ve Protestan Kilisesi’ni göreceğiz.

Ardından ikinci durağımız olan Dambach-la-Ville’e hareket ediyoruz. Vosges dağlarının doğu yamaçlarında bulunan bu şirin kasabaya varışımızda, yürüyerek şehir turumuzu yapıyor ve kasabanın tipik mimarisini yakından tanıma imkânı buluyoruz.


Alsace şarap rotasının şaraplarıyla olduğu kadar yemekleriyle de iddalı olan bu şirin kasabasında, rehberimiz tarafından önerilen yerel lokantada serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ribeauvillé’a devam ediyoruz.

Dağlar ve üzüm bağları ile çevrili Ribeauvillé kasabası, ikonik Alsace manzaraları ile etkileyicidir!...


Ribeauvillé turumuz sırasında, ‘Seigneurs de Ribeaupierre’ döneminden miras kalan üç kaleyi, rengarenk ahşap evleri, Rönesans stilindeki çeşitli mimari yapı ve çeşmeleri görerek, çiçeklerle bezenmiş  nostaljik sokaklarını gezeceğiz.

Akşam saatlerinde, Strazbourg’da bulunan otelimize dönüyoruz.

Biraz dinlendikten sonra yerel bir lokantada akşam yemeği (fiyata dahil, içecekler ekstra) için yürüyerek lokantaya gidiyoruz. Yemek sonrasında otele dönüş ve konaklama.

 

Konaklama: 4* Hotel des Vosges BW Premier Collection, Strazbourg

www.hoteldesvosges-strasbourg.com/


Strazbourg - Kayserberg - Riquewihr - Colmar
31 Mayıs Salı

Sabah kahvaltısının ardından, Arnavut kaldırımı sokakları, renkli evleri, Ortaçağ’dan kalma kale surları ve nehrin iki yakasını birbirine bağlayan zincir köprüsüyle ünlü Kayserberg’e hareket ediyoruz.

Roma İmparatorluğu'nun en eski kasabası olan Kayserberg’de yürüyüşlü turumuzu yapıyor ve öğle yemeğimizi yerel bir lokantada serbest olarak alıyoruz.

Turumuzun devamında, iki dünya savaşı atlatmasına karşın Ortaçağ atmosferini günümüze değin korumayı başaran Riquewihr’e gidiyoruz.

Vosges Dağları’nın eteklerinde bir açık hava müzesi görünümündeki iki bin yıllık Riquewihr, yemyeşil üzüm bağlarının yanı başında yer alır… Ve günümüzde, Alsace rotasının en keyifli kasabalarından biridir. Bu şirin kasabayı yürüyerek geziyor, fotoğraflar çekiyoruz…

 

Akşam saatlerinde Alsace bölgesinin başkenti olan Colmar şehir merkezindeki otelimize giriş yapıyoruz. Kısa dinlenme sonrasında yerel bir lokantada akşam yemeği (fiyata dahil, içecekler ekstra) almak üzere yürüyerek otelden çıkıyoruz.

Yemek sonrasında yakın mesafedeki otelimize dönüyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.

 

Konaklama: 4*Novotel Suites Colmar Centre

https://all.accor.com/hotel/A9P3/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Colmar
01 Haziran Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından Fransa’nın en popüler gezi rotaları arasında olan Colmar şehir turumuza başlıyoruz.

Kafalar Evi (La Maison des Tetes), Pfister Evi (Maison Pfister), Le Petite Venise (Küçük Venedik), Büyük Pazar (Marche Couvert) göreceğimiz yerler arasında olacak…


Öğle yemeğimizi yerel bir lokantada serbest olarak aldıktan sonra, şehrin çarpıcı güzelliğini bu kez nehirden görebilmek için, Ren Nehri üzerinde keyifli bir Tekne Gezisi yapıyoruz…

Tur bitiminde, merkezi konumdaki otelimize dönerek, kısa dinlenme molası veriyoruz.

Rehberimiz tarafından belirlenen saatte lobide buluşarak, yürüme mesafesindeki yerel bir lokantada akşam yemeği (fiyata dahil, içecekler hariç) alıyor ve yine yürüyerek otele dönüyoruz.

 

Konaklama: 4*Novotel Suites Colmar Centre

https://all.accor.com/hotel/A9P3/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Colmar - Basel Havalimanı
02 Haziran Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından, öğle saatlerine kadar serbest zamanımız olacak...

Bu sürede Colmar’ın nostaljik sokaklarında dolaşarak fotoğraf çekebilir, kahve molası vererek, birbirinden şık tezgah ve dükkanlardan hediyelik alışverişi yapabilirsiniz.

Öğleden sonra, rehberimiz tarafından belirlenen saatte özel aracımızla Basel Havalimanı’na transfer oluyoruz. Türk Havayolları TK 1706 sayılı 18:35 seferiyle Basel’den hareket ve  yerel saatle 22:40’da İstanbul Havalimanı varışımızla tur sonu.

 

Yeni rotalarda sağlık ve neşeyle buluşmak üzere…

Tuba HARAÇCI Profesyonel Rehber

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğrenciliğinden itibaren hep keşfetmeyi, dünyayı, insanları ve farklı kültürleri tanımayı sevdi. Sevdikçe daha çok okudu. Okudukça daha çok seyahat etti.

Katıldığı seminerler ve aldığı özel eğitimlerden edindiği tecrübelerini profesyonel iş yaşamı haline getirdi. İnandı ki, seyahat etmek insanın yaşam damarlarından biridir.

 Tuba Haraçcı, Pablo Neruda’nın muhteşem dörtlüğü ışığında çalışma hayatına devam etmektedir.

 ‘’ Ağır ağır ölür,

  Yolculuğa çıkmayanlar,

  Okumayanlar,

  Müzik dinlemeyenler,

  Gönlünde incelik barındırmayanlar.’’

 1992’den itibaren, yeniliğe duyduğu aynı heyecan ve tutkuyla lisanslı olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarda rehberlik yapmaya devam etmektedir. 

Uçuş Bilgileri:


Gidiş: 29 Mayıs 2022 Pazar, İstanbul Havalimanı THY Türk Havayolları TK 1923 sayılı 08:10 seferiyle hareket ve yerel saatle 10:10’da Basel Havalimanı’na varış.

Dönüş: 02 Haziran 2022 Perşembe, Basel Havalimanı'ndan THY Türk Havayolları TK 1706 sayılı 18:35 seferiyle hareket ve yerel saatle 22:40’da İstanbul Havalimanı varış.


Buluşma: 29 Mayıs 2022 Pazar, saat 05: 30, İstanbul Havalimanı THY Kontuarı önü

Önemli Bilgiler:

 

Yurtdışı turlarımızda Covid 19 önlemleri çerçevesinde, en az iki doz aşı şartı bulunmaktadır. Giriş ve çıkışlarda ilgili ülkeler tarafından talep edilen güncel pandemi şartları değişiklik gösterebilmektedir; bu konuda misafirlerin kendi sorumlulukları dahilinde olmak 

üzere, firmamız tarafından tur öncesi bilgilendirme yapılacaktır.

● Tur dönüş tarihi esas alınmak üzere en az 6 ay geçerli pasaportun yanınızda bulunması ve pasaport alım tarihinin 10 yıldan eski olmaması gereklidir.    

● Ancak, tüm dış hat turlarımızda olduğu gibi, Alsace turu için de yolcularımızın kendi sorumlulukları dahilinde olmak üzere : 

> Vize ve pasaportlarının gidilen ülke için geçerli süreyi kapsadığını,

>Pasaport alım tarihinin 10 yıldan eski olmadığını,

> Pasaportlarda giriş-çıkış damgası için en az iki boş sayfa bulunduğunu kontrol etmelerini önemle hatırlatırız.

● Havayolu dolayısıyla oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden acentemiz sorumlu değildir.

● Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

● Yasal sözleşmemizi rezervasyon sırasında talep edebilirsiniz.

● İptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmak için lütfen danışınız.  Sigorta ile ilgili Notlar:


● Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.

● Tur ücretine, Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

● Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesini arzu eden misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. Ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi fiyatları, tur içeriğine göre değişmektedir; 70 yaş ve üstü misafirlerimize ilave olarak %100 sürprim uygulanmaktadır.

UÇAK DAHİL TUR FİYATI:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 2790 Euro

Single Farkı: 295 Euro

 

Notlar:

 • Rezervasyon %30 ön ödeme ile gerçekleşir.
 • Bakiyesi en geç 16 Mayıs itibariyle kapatılmalıdır.
 • Grup sayısı sınırlıdır. Geciken rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki olası artış fiyata ilave edilecektir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:


 • THY Türk Havayolları ile İstanbul-Basel / Basel-İstanbul gidiş-dönüş uçak biletleri
 • Programda belirtilen 4* otellerde, 4 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Gruba özel lüks araç, park ve otoban ücretleri ve sürücü masrafları
 • Programda belirtilen tüm turlar (ekstra tur yoktur.)
 • Colmar’da Tekne Gezisi
 • 3 Şarap Tadımı ile tam gün Alsace Şarap Rotası gezisi
 • Yerel lokantalarda 4 Akşam Yemeği (içecekler hariç)
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri girişleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • DATA TUR Hijyen Kiti
 • KDV

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Programda serbest olarak belirtilen 3 öğle yemeği
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Molalarda ve yemeklerde alınacak içecek ve ekstralar
 • Yurtdışı çıkış harç pulu (150 TL)
 • Fransa veya Schengen Vizesi
 • Tercihe bağlı olarak rehber ve şoför bahşişleri
 • İptal ve sağlık teminatlı seyahat sağlık sigortası

Otel Adı : Hôtel des Vosges

Web Sitesi : www.hoteldesvosges-strasbourg.com/

Otel Türü : 4 Yıldız

Otel Konumu : Strazbourg

Whatsapp