+90 (212) 234 87 12
+90 (532) 245 56 38

100. Yılında Mustafa Kemal’in İzinden Samsun’dan Kemaliye’ye Yolculuk

18 Mayıs Cumartesi 2019

100. Yılında Mustafa Kemal’in İzinden Samsun’dan Kemaliye’ye Yolculuk

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

Samsun - Amasya (1) - Tokat - Sivas (1) - Divriği (2) - Kemaliye 

100. Yılında Mustafa Kemal’in İzinden Samsun’dan Kemaliye’ye Yolculuk

Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında

Samsun - Amasya (1) - Tokat - Sivas (1) - Divriği (2) - Kemaliye 

Samsun - Amasya
18 Mayıs Cumartesi

Belirtilen saatte Sabiha Gökçen Havalimanı’nda rehberimizle buluşarak 08:10 hareket ile 09:40’da Samsun Havalimanına varışımızda, tur aracımızla buluşarak Samsun şehir turumuza başlıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyet tarihimizde özel bir yere sahip olan Samsun’da göreceğimiz yerler; Samsun Kent Müzesi,  Gazi Müzesi ve restorasyon sonrası ziyarete açılan Kurtuluş Yolu ve Bandırma Vapuru ile şehir merkezinde yer alan Atatürk Anıtı olacak. Şehrin simgesi olan bronz  heykel, bir Onur Anıtı olarak Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltraş H. Kriphel’e yaptırılmıştır. 1931’de bir Alman vapuruyla Samsun’a getirilerek, 29 Ekim 1932’de ünlü heykeltraşın da hazır bulunduğu görkemli bir açılışla ziyarete açılmıştır. Anıt, kaidesiz hali ile 4.75 metre, kaideli olarak 8.85 metre yüksekliğindedir. Büyük bir kaide üzerinde yer alan şahlanan at ve üzerinde başı halka dönük, halk ile el ele Atatürk’ün canlandırıldığı bu muhteşem onur anıtının önünde saygı duruşunda bulunarak, anı fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Öğle yemeğimizi son dönemlerde restore edilerek şehrin merkezinde bir buluşma ve sosyal alan haline getirilen Eski Tütün Fabrikası bölgesinde bulunan lokantalardan birinde serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası tur aracımızla şehrin eski yazlık bölgesi olan Atakum ( eski adıyla Matasyon) bölgesinde sahil kenarında ve geniş bir alanda konumlanan Amazon Parkı’nı ve burada yer alan Amazon Köyü’nü gezerek, Karadeniz’e karşı keyifli bir çay/kahve molası veriyoruz. Samsun gezimizi tamamladıktan sonra, aracımızla buluşarak yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir yolculukla Amasya’ya varış,  Amasya otelimize giriş ve odalarımıza yerleşme.

Akşam yemeğimizi lezzetiyle bilinen yerel bir lokantada hep birlikte fiyata dahil olarak alıyoruz. Yemek sonrası, nehir boyunca sıralanmış tipik evleriyle Kordonboyu’nda gezinti yaparak, gece ışıkları ile büyüleyici manzara karşısında keyif kahvesi içmek serbest…

 

Konaklama butik otel kategorisinde yer alan Melekli Konak / Çifte Konak, Amasya’da. 

Amasya - Tokat - Sivas
19 Mayıs Pazar

Kahvaltı sonrası, otelden çıkış yaparak valizlerimizi tur aracımıza yüklüyor ve yürüyerek güzel şehir Amasya’yı geziyoruz…

Selçuklu ve İlhanlı Anıtları, Güzelce Kız Efsanesi’ne konu olan Aynalı Mağara, Saraydüzü Kışla Binası ve Milli Mücadele Müzesi, Amasya Kalesi, Çelebi Mehmet Medresesi, Anadolu’da müzikle tedavi yapılan ilk hastane olarak bilinen Darüşşifa (Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi), Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi göreceğimiz yerler arasında olacak.

Tur bitiminde aracımızla buluşarak Tokat yönüne hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Tokat’da ve/ya güzergah üzerinde serbest olarak alıyoruz.

Akşam üzeri saatlerinde Sivas otelimize giriş yaparak odalarımıza yerleşiyoruz.

 

Akşam yemeği ve konaklama 5*Sivas Ramada Otel.

Sivas - Divriği
20 Mayıs Pazartesi

Kahvaltı sonrası otelden çıkış yaparak, Sivas Şehir Turu’muza başlıyoruz.

Gök Medrese, Ulu Cami, Buriciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese göreceğimiz yerler arasında…

Serbest öğle yemeğimizi Sivas’ta aldıktan sonra, aracımızla Divriği istikametine hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Sivas Kangal Üretim Çiftliği’ni ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 2 / 2,5 saatlik yolculuk sonrası Divriği’ye varışımızda, muhteşem taş işçiliği ile Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan Ulu Cami’yi (restorasyon çalışmaları nedeniyle kısmi olarak izin verilen kısmını) görüyoruz. Divriği turumuza, yöreye özgü Toyhane’ler ile geleneksel evlerin bulunduğu tipik Divriği sokakları gezisi ile devam ederek, Mühürdarzade Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde 2 gece konaklayacağımız Divriği Otel’e giriş, yerleşme.

Akşam yemeğimizi Divriği’nin tipik tarihi konak lokantalarından birinde fiyata dahil olarak alıyoruz.

Konaklama 3*Divriği Otel’de.

Divriği - Kemaliye
21 Mayıs Salı

Kahvaltı sonrasında tur aracımıza geçerek, Kemaliye istikametinde güne başlıyoruz.

Varışımızda tipik Kemaliye evleriyle Taşdibi Mahallesi, pek çok maniye ilham veren Mani Yolu, Değirmen, kasabanın üzerine düşmemesi için zincirle bağlanan büyük kaya kitlesi Zincir Kaya‘yı görerek, Karanlık Kanyon’da Tekne Gezisi yapıyoruz. Sonrasında, Doğa Tarih Müzesi’ni ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi doğal ürünleri ve yöresel lezzetleriyle bilinen Tatuta Çiftliği’nde alıyoruz. Yemek sonrası güzergah üzerinde şirin sokakları ve özgün evleri, mimarisi ile Sırakonak Köyü ve Apçağa Köyü’nü gezerek Divriği otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeğimizi Divriği lezzetleri ile yerel bir lokantada fiyata dahil olarak alıyoruz.

 

Konaklama 3*Divriği Otel’de.

Arapgir - Malatya
22 Mayıs Çarşamba

Kahvaltı sonrası Divriği otelimizden çıkış yaparak, aracımızla Malatya istikametine yol alıyoruz. İlk durağımız Divriği’nin saklı köyü Tuğut olacak…

Divriği kadar eski bir tarihi gelenek ve göreneğe sahip olan Tuğut Çiğdemli Köyü yörenin konut geleneğini büyük bir köy ölçeğinde günümüze kadar taşımış, korunmaya ve incelemeye değer, mimari yapısıyla benzerine az rastlanır ender yerleşimlerden biri olarak yaşamını sürdürmektedir.

Turumuzun devamında yaklaşık 1 saatlik yolculukla bölgenin bir diğer eski yerleşim yeri olan Arapgir’e varışımızda yürüyerek şehri geziyor ve yerel bir lokantada fiyata dahil öğle yemeği alıyoruz.

Yöreye özgü Kızıl Reyhan Çayı’nı da içtikten sonra, Onar Köyü ile turumuza devam ediyoruz. Onar Köyü’nde 800 yıllık Cem Evi ziyaretimizi yaparak turumuzu tamamlıyor ve Malatya Havaalanı'n hareket ediyoruz.

Malatya Havalimanı’ndan THY Türk Havayolları 20.00 uçağı ile hareket ve 21:40’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul'a varışımızda yeni rotalarda buluşmak üzere grubumuzla vedalaşıyoruz…

Uçuş Bilgileri : 

Gidiş: 18 Mayıs Cumartesi günü SAW Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları PC 2790 sayılı 08:10 seferiyle hareket ve 09:40 Samsun Havalimanı varış.

Dönüş: 22 Mayıs Çarşamba akşamı Malatya Havalimanı’ndan Türk Havayolları TK 7319 sayılı 20:00 seferiyle hareket ve 21:40 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı varış.

 

Buluşma :

18 Mayıs, Cumartesi 06:30’da SAW Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarı önü

NOTLAR:

 • Tur fiyatı sınırlı kontenjan için belirlenmiştir, kontenjan dolduktan sonra gelen rezervasyonlarda uçak fiyatlarındaki artış fiyata yansıtılacaktır.
 • Fiyat farkından etkilenmemek üzere kesin rezervasyon %25 (720 TL ) ön ödenme ile gerçekleşir.
 • Bakiyesi tur tarihinden 1 ay önce kapatılmış olmalıdır.
 • Ödeme ve banka bilgileri ile taksitlendirme detayları için lütfen arayınız.
 • Müze Kartınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

Tur Fiyatı : 

 

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 2890 TL

Single Farkı : 175 TLTur Fiyatına Dahil Olanlar :

 

 • İstanbul-Samsun Pegasus Havayolları ile gidiş ve Malatya-İstanbul THY ile dönüş uçak biletleri
 • Tur boyunca gruba özel araç
 • Sürücü konaklaması ve masrafları
 • 4 Gece Amasya (1) - Sivas (1) - Divriği (2) Oda+Kahvaltı otel konaklaması
 • Programda belirtilen 2 Öğle Yemeği ve 4 Akşam Yemeği ( içecekler hariç )
 • Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığı ve eşliği
 • Data Tur Rehberlik Hizmetleri
 • Park ücretleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 

 • Yemeklerde alınacak alkollü-alkolsüz içecekler ve ekstralar
 • Çay-kahve molalarında alınan yiyecek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze ve ören yeri girişleri


Otel Adı : Divriği Otel

Web Sitesi : http://www.divrigiotel.com/

Otel Türü : 3 Yıldız

Otel Konumu : Sivas Divriği


Whatsapp